Większy kontrast
  • a
  • a
  • a
  • -
  • +

Edukacja jest jednym z najważniejszych czynników będących podstawą rozwoju aktywności społecznej mieszkańców naszego miasta, a ta z kolei  jest kreatorem otaczającej nas rzeczywistości. Jako GCOP sprzyjamy zarówno organizacjom pozarządowym działającym w sferze edukacji, jak i młodzieży, która jest gotowa do podjęcia działań na rzecz lokalnych społeczności.

Jesteśmy w stałym kontakcie z dziećmi i młodzieżą.  Oferujemy szereg działań spełniających standardy edukacyjne i przystępność przekazu.

Dla najmłodszych:

Jestem aktywny – pomagam, bo lubię!
Czym jest organizacja pozarządowa? Kim jest wolontariusz i kto może nim zostać ? Czy pomagać może każdy czy tylko wybrani? Na te i wiele innych pytań dotyczących działalności społecznej dużych i małych z łatwością odpowie każde dziecko, które uczestniczyło w tym projekcie edukacyjnym. Program adresowany do pierwszych klas szkół podstawowych.

Dla młodzieży ze szkół podstawowych i średnich

Program edukacyjny „AKTYWNI SPOŁECZNIE”
Pod tym szyldem realizujemy kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich. Celem programu jest wdrażanie i rozwój koncepcji Community School czyli szkoły aktywnej w społeczności lokalnej, promującej partnerstwo między szkołą, a społecznością lokalną. Aktywność uczniów w społeczności lokalnej jest pierwszym stopniem do szerszego społecznego działania, które jest najlepszą, bo „praktyczną” szkołą życia, świadomego działania i wykorzystania potencjału młodych ludzi. Taka aktywność to podstawa zdrowej, wszechstronnej edukacji i świadomej obywatelskości.

W ramach  projektu dedykujemy młodzieży:

-Warsztaty w szkole
Dzień Dobrych Uczynków
– Pompka Obywatelska
– Szkolni Liderzy
– Wsparcie inicjatywy

Poznaj kryteria programu i włącz się w nasze działania <kliknij tutaj>

Rewitalizacja Szkolnych Klubów Wolontariatu

Ofertę przygotowaliśmy zarówno dla szkół, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z wolontariatem oraz tych, w których szkolne kluby wolontariatu działają, ale liczą na inspirujące pomysły oraz wymianę doświadczeń.  Zaplanowane działania są adresowane do wolontariuszy oraz ich koordynatorów.

Więcej informacji znajdziecie tutaj

Młodzież Fundamentem Europy

Młodzież Fundamentem Europy” to projekt mający na celu poprawę polityki młodzieżowej, poprzez pobudzanie dialogu między młodymi ludźmi, a decydentami – ekspertami ds. młodzieży. Pierwszym etapem przedsięwzięcia są ogólnokrajowe konsultacje, w których młodzież w wieku 16-19 lat będzie miała okazję przedstawić swoje doświadczenia oraz pomysły  w kontekście edukacji i aktywności społecznej. Drugim etapem będzie wypracowanie rekomendacji  w wyżej wymienionych obszarach podczas 5-dniowej konferencji w Gliwicach. Wypracowane zalecenia zostaną rozpowszechnione wśród decydentów na poziomie lokalnym, krajowym oraz europejskim.

Organizatorem projektu jest Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych. Projekt jest sfinansowany ze środków Programu Erasmus+, akcja 3 – Rozwój Polityki Młodzieżowej.

Więcej informacji na stronie projektu.

Edukacja kulturalna

Czym jest sztuka? Czy kultura to coś dla dzieci? Dlaczego warto odwiedzić wystawę czy pójść na koncert? Zajęcia z zakresu edukacji artystycznej to zaproszenie najmłodszych do ciekawej i zrozumiałej rozmowy o kulturze i sztuce. Prezentujemy nowe techniki plastyczne, oswajamy miejsca, przedmioty, pojęcia; zachęcamy do przyjścia z mamą, babcią czy bratem na kolejne wydarzenia, które odbywają się w Gliwicach. Zajęcia prowadzą pracownicy COK, ale także artyści, zarówno autorzy prac prezentowanych w galeriach, jak i inni zaproszeni goście. Do zapoznania się ze szczegółami zapraszamy tutaj.

Skontaktuj się z nami: Centrum Organizacji Kulturalnych, ul. Studzienna 6, 44-100 Gliwice,   tel: 032 7752053, e-mail: cok@gcop.gliwice.pl

Zapytaj o ofertę edukacyjną