Większy kontrast
  • a
  • a
  • a
  • -
  • +

Edukacja jest jednym z najważniejszych czynników będących podstawą rozwoju aktywności społecznej mieszkańców naszego miasta, a ta z kolei  jest kreatorem otaczającej nas rzeczywistości. Jako GCOP sprzyjamy zarówno organizacjom pozarządowym działającym w sferze edukacji, jak i młodzieży, która jest gotowa do podjęcia działań na rzecz lokalnych społeczności.

Jesteśmy w stałym kontakcie z dziećmi i młodzieżą.  Oferujemy szereg działań spełniających standardy edukacyjne i przystępność przekazu.

Dla najmłodszych:

Jestem aktywny – pomagam, bo lubię!
Czym jest organizacja pozarządowa? Kim jest wolontariusz i kto może nim zostać ? Czy pomagać może każdy czy tylko wybrani? Na te i wiele innych pytań dotyczących działalności społecznej dużych i małych z łatwością odpowie każde dziecko, które uczestniczyło w tym projekcie edukacyjnym. Program adresowany do pierwszych klas szkół podstawowych.

 

Dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Program edukacyjny „AKTYWNI SPOŁECZNIE”
Pod tym szyldem realizujemy kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich. Celem programu jest wdrażanie i rozwój koncepcji Community School czyli szkoły aktywnej w społeczności lokalnej, promującej partnerstwo między szkołą, a społecznością lokalną. Aktywność uczniów w społeczności lokalnej jest pierwszym stopniem do szerszego społecznego działania, które jest najlepszą, bo „praktyczną” szkołą życia, świadomego działania i wykorzystania potencjału młodych ludzi. Taka aktywność to podstawa zdrowej, wszechstronnej edukacji i świadomej obywatelskości.

W ramach tego projektu dedykujemy młodzieży:

– Szkolne warsztaty
Dzień Dobrych Uczynków
– Pompka Obywatelska
– Szkolni Liderzy
– Wsparcie inicjatywy

Poznaj kryteria programu i włącz się w naszej działania <kliknij tutaj>

 

Młodzież Fundamentem Europy                                                                                                                     

Młodzież Fundamentem Europy” to projekt mający na celu poprawę polityki młodzieżowej, poprzez pobudzanie dialogu między młodymi ludźmi, a decydentami – ekspertami ds. młodzieży. Pierwszym etapem przedsięwzięcia są ogólnokrajowe konsultacje, w których młodzież w wieku 16-19 lat będzie miała okazję przedstawić swoje doświadczenia oraz pomysły  w kontekście edukacji i aktywności społecznej. Drugim etapem będzie wypracowanie rekomendacji  w wyżej wymienionych obszarach podczas 5-dniowej konferencji w Gliwicach. Wypracowane zalecenia zostaną rozpowszechnione wśród decydentów na poziomie lokalnym, krajowym oraz europejskim.

Organizatorem projektu jest Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych. Projekt jest sfinansowany ze środków Programu Erasmus+, akcja 3 – Rozwój Polityki Młodzieżowej.

Więcej informacji na stronie projektu.

 

Młodzieżowy wolontariat
Wraz ze specjalistami z Centrum Wolontariatu przeprowadzimy warsztaty na temat aktywności  poprzez wolontariat. To działania skierowane zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup szkolnych. Różne stopnie zaawansowania pozwolą wciągnąć w temat zarówno debiutantów, ale też umożliwią dokształcenie koordynatorów wolontariatu.

Skontaktuj się z nami: Dom Aktywnej Młodzieży, nr tel. :32 331 41 05, dam@gcop.gliwice.pl.  Czekamy na Was także w GCOP przy ul. Barlickiego 3 w Gliwicach.

 

Edukacja kulturalna

Czym jest sztuka? Czy kultura to coś dla dzieci? Dlaczego warto odwiedzić wystawę czy pójść na koncert? Zajęcia z zakresu edukacji artystycznej to zaproszenie najmłodszych do ciekawej i zrozumiałej rozmowy o kulturze i sztuce. Prezentujemy nowe techniki plastyczne, oswajamy miejsca, przedmioty, pojęcia; zachęcamy do przyjścia z mamą, babcią czy bratem na kolejne wydarzenia, które odbywają się w Gliwicach. Zajęcia prowadzą pracownicy COK, ale także artyści, zarówno autorzy prac prezentowanych w galeriach, jak i inni zaproszeni goście. Do zapoznania się ze szczegółami zapraszamy tutaj.

Skontaktuj się z nami: Centrum Organizacji Kulturalnych, ul. Studzienna 6, 44-100 Gliwice,   tel: 032 7752053, e-mail: cok@gcop.gliwice.pl

Zapytaj o ofertę edukacyjną