Większy kontrast
  • a
  • a
  • a
  • -
  • +

Młodzież Fundamentem Europy

Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza młodzież w wieku 16-19 lat do wzięcia udziału w projekcie pt. „Młodzież Fundamentem Europy”, którego celem jest poprawa polityki młodzieżowej, poprzez pobudzanie dialogu między młodymi ludźmi, a decydentami – ekspertami ds. młodzieży. Aktualnie zakończyliśmy konsultacje, w których młodzież w wieku 16-19 lat  miała okazję przedstawić swoje doświadczenia oraz pomysły  w kontekście edukacji i aktywności społecznej. Drugim etapem będzie wypracowanie rekomendacji w wyżej wymienionych obszarach podczas 5-dniowej konferencji w Gliwicach. Spotkanie stanie się okazją do integracji ludzi młodych, aktywnych w swoich szkołach, działających w środowiskach lokalnych oraz organizacjach młodzieżowych. Wypracowane zalecenia zostaną rozpowszechnione wśród decydentów na poziomie lokalnym, krajowym oraz europejskim.

                                                 

Spośród uczestników konsultacji 60 z nich zostanie zaproszonych do udziału w konferencji o czym Organizator poinformuje drogą elektroniczną oraz telefonicznie z początkiem stycznia.

Zachęcamy młodzież do aktywnego włączenia się w działania projektowe służące kształtowaniu polityki młodzieżowej, odwiedzenia strony projektu oraz polubienia profilu na facebooku.

Projekt realizowany w ramach środków finansowych Programu Erasmus+ – akcja 3 „Rozwój polityki młodzieżowej”.

print

Udostępnij: