Większy kontrast
  • a
  • a
  • a
  • -
  • +

SEANS Z AUDIODESKRYPCJĄ

SEANS Z AUDIODESKRYPCJĄ | 23.02 (cz), g. 16.15

dla osób niewidomych i niedowidzących

Audiodeskrypcja to technika, która poprzez dodane do ścieżki dźwiękowej opisy słowne umożliwia odbiór filmu osobom niewidomym i niedowidzącym. Zwięzłe opisy scen filmowych, zawierających takie informacje jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy, pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć, co dzieje się  na ekranie.

MECZ O WSZYSTKO    USA 2014 (75`) reż. Jay Shapiro, dokument

Wzruszająca historia o wielkich przeszkodach, rozdzierających serce wyborach oraz wykraczającym poza granice kultur braterstwie. Grupa ugandyjskich chłopców, na przekór przeciwnościom losu, chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Trener i jego podopieczni są czymś więcej niż sportową drużyną. Poza boiskiem – to silna grupa wsparcia. Pomagają sobie i motywują do działania, a życie dzieciaków z Ugandy nie jest proste. Ich podróż po marzenie usłana jest chwilami pełnymi chwały, ale też bardzo gorzkimi rozczarowaniami.

Bohaterowie filmu Jaya Shapiro trafiają do Polski (w Kutnie znajduje się Europejskie Centrum Małej Ligii Baseballowej) i tu rozegrają swój pierwszy mecz o wszystko.

Nagroda Publiczności 3. Festiwalu Kino w Trampkach.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci od lat 9.            Ceny biletów: 12 zł (normalne); 10 zł (ulgowe).

Kino studyjne AMOK

print

Udostępnij: