Większy kontrast
  • a
  • a
  • a
  • -
  • +

Nikt nie ma wątpliwości, że każde wsparcie organizacji czy instytucji przez wolontariuszy jest bezcenne. Coraz częściej wolontariusz, to już nie tylko osoba, która jest i pomaga, ale także dobrze przygotowany merytorycznie członek zespołu.

Porozmawiajmy więc o wolontariacie specjalistycznym – o tym jak przygotować potencjalnych wolontariuszy do pełnienia roli, gdzie szukać wsparcia jeśli sami nie czujemy się ekspertami w danej dziedzinie, również o tym jakie przeszkody możemy napotkać w organizacji takiego przedsięwzięcia.

 

Prowadzący:

Justyna Koch
Z Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych związana od półtora roku. Pracuje w Centrum Wolontariatu – pomaga znaleźć swoje miejsce tym, którzy chcą pomagać oraz wspiera i doradza tym, którzy wolontariuszy chcą zaangażować. Koordynuje wolontariat szpitalny, wolontariat na rzecz dzieci oraz wspiera organizacje angażujące wolontariuszy przy organizacji imprez o charakterze kulturalnym. Poza pracą w GCOP jest mocno zaangażowana w działalność własnego stowarzyszenia oraz sama udziela się jako wolontariuszka. Wyznaje zasadę, że wolontariat to po prostu styl życia.

 

Współprowadzący:

Aneta Korzuśnik-Nowak
Wieloletni koordynator wolontariatu w Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera działania Centrum Wolontariatu w realizacji wolontariatu szpitalnego.

 

Miejsce:

Centrum Wolontariatu, ul. Zwycięstwa 1, Gliwice
(miejsce nie jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych)