Większy kontrast
  • a
  • a
  • a
  • -
  • +

Wystawa: Zakaz Cieszenia Się

Serdecznie zapraszamy na wystawę “ZAKAZ CIESZENIA SIĘ”, podczas której prezentowane będą ilustracje oraz obrazy wykonane przez autora w latach 2014 – 2018.
Wernisażowi wystawy, który rozpocznie się 03 sierpnia o godzinie 18:00 w Centrum Organizacji Kuturalnych “Perełka” przy ul. Studziennej 6, towarzyszyć będzie spotkanie z autorem oraz koncert muzyki skomponowanej specjalnie do tego projektu przez gliwickich artystów.
Wystawę będzie można oglądać  do 31 sierpnia tego roku.
——— o wystawie ———
Zakaz cieszenia się obowiązuje na całym terytorium Komplexu K-12. Jest to autorska wizja świata zamkniętego w wielomilionowym mieście, w którym wszystko istnieje po to, by przerażać swoich mieszkańców. Obywatele tłoczą się w odlewanych z betonu mieszkalniach, żyją, pracują i umierają w szarej, wrogiej rzeczywistości, gdzie wszyscy są obserwowani, a nikt nie czuje się bezpiecznie. Życie stało się wielkim eksperymentem nad którym czuwa Wieża i podległy jej Aparåt monitorujący wszystko i wszystkich, a gdy trzeba wprowadzający natychmiastowe korekty nowymi zakazami i zautomatyzowanym ramieniem terroru. Wystawa “ZAKAZ CIESZENIA SIĘ” jest okienkiem do tego świata ale i próbą dostrzeżenia jego elementów przelewających się mimochodem otaczającej nas rzeczywistości.
——— o autorze ———
GREG Bobrowski, rocznik 1983, mieszka i pracuje w rodzinnych Gliwicach. Najbardziej lubi opowiadać historie, najlepiej te straszne. Jako ilustrator odwiedza zatem zapomniane utopie, w których natknąć można się na obce machiny, martwych astronautów i od czasu do czasu istoty z mitów. Za młodu fan prozy Lovecrafta i Kinga oraz surrealistycznego malarstwa Bosha i Gigera.
print
Udostępnij: